Květen 2016

Nový svět

30. května 2016 v 17:02 | Tramvajka
Přesně tak. Před Vánoci bylo všechno jiné, při psaní posledního článku jsem se těšila na svátky, chtěla studovat matematiku, měla pocit, že jsem v ní i jakž takž dobrá. Potom přišel wtf návrat do školy. A celý divný leden. Výroky, za které jsem moc vděčná a smutná a stejně nevím, jestli vůbec patřily mně, nebo nějaké zidealizované papírové osobě, kterou jsem na podzim a před Velikonoci pohřbila svou ryze neveselou myslí. Ospalý pohled. Když su ospalá divně civím, jako bych neuměla do deseti napočítat.

Některé knihy by člověk vůbec neměl číst. A jiné věci by měl číst včas a né v době, kdy v nich může tak maximálně hledat kontaminace, atrakce a nepoužívání zvratných zájmen.

Nějak mi pomalu dochází, že už jsem odmaturovala. Že už nejsem středoškolák. Jo a všechny písničky od Of Monsters and Man jsou skvělé. Vtipné, smutné, ideální na už tak zabordelizovanou hlavu o svaťáku. A btw, byla jsem přesvědčená, že umím vyjmenovat všechna Kunderova díla (zejména kdyby mě o půlnoci probudili), pak jsem zjistila, že psal i poezii a dramata.

Nějak nechápu, kde se stala chyba. Nebo jestli se někde stala.