Zatanči

28. srpna 2015 v 0:15 | Tramvajka |  Kreslím
Prohrabávala jsem se starými zápisníky. Takovými těmi univerzálními do školy, v nichž je nejčastěji němčina a čmáranice. Nejraději je kupuji v IKEA, moc se mi líbí, že jsou akorát zdobené, akorát tlusté, čistě bílé, s lenochem. V zápisníku z prváku jsem objevila jakousi ilustraci Esmeraldy z Chrámu Matky Boží v Paříži. Vzpomněla jsem si na prvák, na všechny ty otázky padající mimo, na oslavy 145. výročí, na to, jak jsem byla před prvním seminářem hrozně nervózní(a jak nás tam nakonecc bylo pět), jak jsem trošku snila.

Pak jsem zjistila, že většina věcí je jednodušší než se zdá, a teď jsem v období, kdy malé sny jsou moc malé a velké moc velké.

Vzpomínací nálady jsou zvláštní. Většinou jsou u mě spuštěny nějakou písní, třeba u Esmeraldy jsem měla lehce tužkou napsané slova refrénu Try (jo, popík). Chci se spálit? Asi chci prostě něco dělat. Asi je úsměvné vzpomínat na staré dobré časy(a třeba si nechat ujet šalinu, dvě). Jen tak.

Vzpomínám na minitaneční a taneční(Moving On), jak jsem byla hrozné poleno na věci s divným rytmem, třeba salsu. Jak byl konec druháku fajn.

Dnes bych si při pohledu na obrázek vzpomněla nejprve na Zatanči od Nohavici. A s tím mám spojenou cestu z Labyrintu, krásný začátek června, spoustu zážitků, punkáči z Halahoje, běhání, zpívání, přemýšlení, povídání, naslouchání. A někdo, nevím už kdo, mi řekl, že působím vyrovnaně a spokojeně. A líbí se mi označení "punkáči" vymyšlené až zpětně :) Oslím můstkem přes Nohavicu se přesuneme do Chorvatska. "Kamarád říkal, že mu tam chybí ten dvojhlas" "Ale tam žádný není, kde ho vzal? ... Aha, už jsem na to přišla." "Jak tam zpíváte ty věci nahoře?" Hm, s Chorvatskem mám spojenou Jasnou zprávu, Kometu a spousty dalších kytarových a Say Something a Demons. Chorvatsko byl vlastně jenom příjemně strávený čas, nic víc, nic míň.

Teď mi ve sluchátkách zaznělo Hallelujah. Vzpomínka na dva zapadákovské koncerty, které jsme slyšeli rozjímajíce v lese. S tím samozřejmě souvisí psycho-hra, k níž by sedělo Tears in heaven. "Would you know my name if you saw me in heaven?" A s celou akcí mám spojené asociace, s asociacemi kamaráda, auta, formulace, pečení, psaní. A s psaním e-maily, třeba ten od Dvojčete. Spiderhead, Halo, It's just forever.

Doporučte mi písničku ;)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama