Velká

12. srpna 2015 v 16:01 | Tramvajka |  Články
Po roce a něco. Poznala jsem skvělé lidi. Poslouchala a zpívala úžasné písničky. Četla, počítala, kreslila, psala. O prázdninách se věnuji věcem, na něž během roku čas není. Chtěla bych napsat e-mail a dostat mail zpátky. Pohrávám si s myšlenkou napsat Dvojčeti. Jo a musím si napsat o recept na tvarohovou buchtu. Měsíčnou.


Asi bych měla být dospělá a rozumná. Nevím, jestli jsem nebyla rozumná až příliš. Že by mě jaro probudilo?
Či jenom svádělo na scestí? Měla jsem po něm chuť utíkat pryč, udělat velkou tlustou čáru. Dobře, moje ego ji chtělo udělat až příští rok, ale chtěla jsem být tak dlouho nerozhodnutá, až bych se rozhodla. Na první pohled divně. Na první pohled vůbec ne jako metodou "cesta nejmenšího odporu". Téměř ... odvážně? (Lidumilně, vzorně, nesmyslně a smysluplně, haha.)

Ale nezodpovědně. Nezodpovědně vůči sobě, trápila bych se (zase a déle), a to vůbec ne kvůli množství, o to nejde, a navíc věřím, že bych porušila zásadu neplýtvání. Věřím, že i to málo, co bych zahodila by nemělo přijít nazmar. Ani ve jménu "záchrany světa". Věřím, že má smysl, abych se nevzdávala. Díky vám. Díky Ti, téměř neznámá.

Takže tlustá čára, která by se některým zdála více tlustá a některým méně tlustá, se dělat nebude. Asi. Určitě. Snad. A aby toho optimismu nebylo málo, chtěla bych se podívat do hor. Milka a Drákula. Fakt chtěla. Neumím snít nahlas, tak se to učím tady. Tož, jsem blázen. A chci jet na zimnění.

Budu číst. Čtu. Pomalu, ale snad jistě. A pro sebe. A budu se dívat otevřenýma očima. A divit se a krásu vstřebávat jako dítě, které chce všechno vysvětlit. Všímat si detailů, vnímat celek, naučit se používat všemožné nástroje. Ptát se, být inspirována, zamilovat se a neztratit nadšení.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 fitli | Web | 16. srpna 2015 v 18:59 | Reagovat

Jo, napiš Dvojčeti! Ať ode mě nezapomene po dvou měsících pozdravovat Šachistu a tak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama