Březen 2013

Jen tak

19. března 2013 v 15:47 | Tramvajka |  Kreslím
V sobotu jsem večer měla nějak přebytek energie, spát se mi nechtělo a potřebovala jsem něco poslouchat a něco namalovat. Tak vzniklo toto:

Pan Tu nám rozkvetl, když jsem odjela na lyžák a začal vadnout, když jsem se vrátila. Mám to brát jako znamení? :-P
Malovala jsem to podle fotky, docela narychlo zhruba o půlnoci.

Téměř posedlá tmou

9. března 2013 v 18:46 | Tramvajka |  Kreslím
  • Jaro je tu a pak zase není, asi proto jsou mé nálady tak na houpačce. Někdy je fakt dobré neřešit. Easy going, pohoda, klídek...
  • Koupila jsem si diář na Svoboďáku a asi v knihkupectví, o kterém mi říkaly Můzra s Tee. Tmavomodrý, s vytlačeným 2013 na obale. Původně jsem chtěla oranžový, ale ty tam neměli a jinde byly předražené, nebo s divným odstínem. A tmavě modrá je víc klidná, stabilní, hluboká.
  • Včera jsem si chtěla v bižuli vyfotit zrnka sklerenchymu, ale to bych si musela vzít foťáček a udělat hezky preparát. S tím jsem se "trápila" celou hodinu, mačkala zrníčka od poloshnilé hrušky a podle kamarádky jsem vypadala jako sestřička připravující plombu. Alespoň byla zábava. Fakt. Nejprve si vezmete skalpel a šťouráte s ním v již zmíněné hrušce. Pan profesor ji označil za přezrálou. Pak to, co jste si vyšťourali dáte na podložní sklíčko a hledáte zrníčka. Pan profesor říkal po hmatu, ... Když ho/je najdete, tak se vezmete lžičku nebo tupý konec preparační jehly a rozmačkáváte to zrníčko, (zalijete vodou) kouknete se do mikroskopu a poslední dva kroky opakujete, dokud nezazvoní. Přece byste to nevzdali . :)
  • Pobavila mě spolužákova poznámka, když se na nás matka třídní naštvala : "My vás máme rádi..."
  • Kreslení a podobně mě strašně baví, jestliže nestíhám jiné věci a mám dělat něco jiného. Jinak sedím s tužkou a papírem a nevím, co by.
  • Vršek jsem psala včera :D
  • A co že má být téměř posedlé tmou? Krajina přece, snad si nemyslíte, že já..
Malovala jsem ji sestřičce k narozeninám. Původně jsem plánovala dva další do trojice, ale to asi časově nevyjde. A vím, že je zámek šikmý,...Nějaké úpravy to ještě chtít bude.
Jinak Krajinu posedlou tmou jsem si, nevím proč, zpívala pořád dokola v listopadu a prosinci. A určitě to nebylo podzimem a zimou.


Něco si přát

2. března 2013 v 15:54 | Tramvajka |  Kreslím
Vrátila jsem se plná optimismu a příjemné únavy z lyžáku. Růžový foťáček pořídil 128 fotek, pas, kartičku ani lyže jsem neztratila. Raduju se z jara, i když mám trochu obavy, že nebudu stíhat, ale to počasí, vítr, ptačí zpěv, a tak za to stojí. Chci toho strašně moc udělat, že nevím, kde začít (takže to vyhrály klávesy a fyzika). Chci namalovat zasněženej a prosluněnej svah, no a co, že to bude podle fotky.
Jo a taky bych měla začít něco pořádnýho číst a ne pospávat u Hobita. A měla byh si pořídit nějaké písničky. A noty. A papír. A možná pravítko, ale u toho mi zatím ani nevadí, že je na tři kusy.
.
.
.
Zlaté rybky - prý plní přání. Tři krát tři je devět. Cha, umím trochu násobit a napsala jsem to taky dobře.

Ta flekatá voda vypadá trochu jako obloha, tak třeba umí zlatý rybky i létat.

Co je malé, to je milé :)
Mimochodem jsem to patlala akvarelem( dá se akvarelem vůbec patlat, nebo je na to moc řídký?) na A3. Začala jsem někdy před Vánocemi a dokončovala jsem to postupně v lednu.