Plenér

2. července 2012 v 22:25 | Tramvajka |  Kreslím
Že píšu až teď? Po dvou měsících? A to jako vadí?
Znáte to, nebyla nálada, nebo čas. A kdo si počká, ten se dočká, víme? Možná někdy ne úplně, ale...(jo, jo psychicky narušná osoba, to jsem někde četla)
A ani se nedivte, protože tento článek píšu už popáté. V prvím článkubl určt nejíce textu. Měla jsem tam zmínku o našem dárku pro učitele a něco pro Venduleee a TeeMalis.
Jo, ten jsem psala ještě v optimistické náladě. Pak mi však nešlo vložit do něj obrázky, ale říkala jsem si, že ho alespoň uložím do rozepsaných.(Mimochodem mám zapnutou funkci "průběžně ukládat"). Po uložení se však smazal skoro všechen text až na první větu a půl další. No nenaštvalo by vás to?
A další verze tohoto článku byly čím dál více osekané.
Takže, ke konci května jsem jela s naší ZUŠkou na plenér, to jest malování v přírodě. To jsem totiž na konci dubna zjistila, že jsem docela tupá, sice ne moc, ale stačilo to, tak jsem se dala do přemlouvání rodičů. Ti se mě zbavili na celé čtyři dny. A já se na dva dny zbavila školy, chichi.
Nejvíc se mi líbilo, že jsem najednou měla čas od rána do večera kreslit. Většina lidí byla taky hrozně fajn.(Zjistili jsme, že skoro všichni chodíme na Bigy, Jarošku, nebo Husovku.) Z večerního programu se mi něco zamlouvalo více, něco méně. Třeba vyrábění uhlíků(vlastní výroba učitelé, my jsme šli na dříví-párkrát to bouchlo), lampionů a opíkání špekáčků poslední den jsem si fakt užila.
Hmm, masky z alobalu byly podle mě kravina(neekologické, pak se všechen ten alobal asi vyhodil, leda na dobré fotky), ale docela hezky to vypadalo. Lodičky z papíru, které jsme se svíčkou pouštěli do rybníka, byly podle mě skvělý nápad, ale bohužel foukal vítr proti nám, takže vůbec neplavaly od našeho břehu.


Takže tady je výběr z obrázků, všechny jsou malované akvarelem. Ještě se mi docela líbil jeden uhlem, ale ten musím trochu dodělat a opravit, neboť se mi to ve složce rozmazalo.
První krajinka z plenéru. no, nejprve jsem si říkala:" Udělám čtyři zelené plochy , jednu žlutou a jednu modrou, na to nějaké stromy, domeček a hotovo. Seděla jsem nad tím přibližně třihodiny na kopci, kde strašně foukalo, a vzniklo z toho toto. Vypadá to trochu jako z mašinky Tomáš a mamka říkala, že je tam furt jen zelená.(A co by tam chtěla, fialovou??)

Druhá krajina. Dopoledne, když jsem malovala tu první, tak se mi strašně líbily mraky, tak jsem se zaměřila spíš na ně, měla jsem totiž plné zuby zeleně.

Strašně mě baví krelit a malovat stromy, ale zatím mi to moc nejde. Nevím jak tam mám udělat detaily, abych si to nevymýšlela a aby to nebyly tečky ťupkované štětcem.
Tyhle nám rostly na zahradě u rekreační ubytovny:


Poslední den dopoledne jsme malovali blbosti na čtverce z papíru. Měl to být detail rostliny, mohlo to být abstrakní apod. Trochu jsem to odflákla a není to zrovna detail, ale jde to. Když si odmyslíte ty fleky.


Tohle jsem nedělala na plenéru. Jde o ilustraci Zdi z Hvězdného prachu. Četla jsem knížku a líbilo se mi an ní, že byla taková svěží-četla se jedním dechem, vtipná a celkově taková kouzelná. Ale film je taky super.

Příjemné prázdniny všem, ať už je budete trávit v zahraničí nebo tady.:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anet | Web | 4. července 2012 v 16:49 | Reagovat

U první a druhé se mi strašně líbí ta mračna ;-) Obzvláště u té první jsou namalována tak vzdušně;-)

2 Tramvajka | 6. července 2012 v 12:06 | Reagovat

[1]: Dík, no já jsem měla nejprve pocit, že jsem u toho prvního ta mračna odflákla, ale teď jsem asi ráda:-)

3 avant-garde | E-mail | Web | 5. března 2013 v 16:17 | Reagovat

hele stromy ti docela jde, ale na krajině bych ještě zapracoval :-) jinak plenéry jsou fajn, na to vždycky nejvíc těším se. Akorát u nás to chodí trochu jinak, na plenér se chlastá a švejkuje :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama