Vzhůru

4. ledna 2012 v 17:00 | Tramvajka
Myslím si, že každý se snaží něco zlepšit. Nebo alespoň si myslím, že většina lidí by chtěla.

Každý by chtěl lepší oblečení, lepší auto, umět tohle lépe, lépe věci stíhat, tamto lépe prozkoumat, lepší ... prostě si myslím, že chtít něco lepšího nebo se snažit vytvořit něco pořád lépe nebo rychleji je něco jako jeden z ...(ne smysl života, zní divně)...důvodů, proč děláme vtěšinu toho, co děláme.
Myslím, že kdybych byla se vším na čistých sto procent( ano, větší než stoprocentní spokojenost neexistuje :)) spokojená, tak by mě to nebavilo. Jasně, štve mě, když si třeba něco úplně, ale totálně pokazím nějakým příšerně idiotským způsobem, nebo mě štve, že mi vypadávají dvířka od skřínky na sešity a vadí mi, že ráno nestíhám trolejbus, v důsledku toho tramvaj, a pak přes své předsevzetí, že nebudu do školy jezdit na poslední chvíli, do ní dorazím v 7.54. ALe to, že mě to více méně štve mě vlastně trochu mimoděk pohání, abych příště držela klapačku, nebo abych si ta dvířka zašroubovala, zjistila, jak se říká těm gumovým věcem, které údajně brání šroubku ve vyklouznutí, a nestrkala tam místo nich ségřiny gumičky(pššt). abych ráno neležela půl hodiny v posteli, (ale zroovna tohle jaksi nefunguje) a tak dále.
Pravda, jsem strááááášně líná osoba, většinou musím sama sebe dokopat k tomu, abych se zabývala něčím, co jsem si před týdnem zapsala do diáře, a co mě vlastně nakonec bavilo. K věcem, co mě nebaví(uklízení, mytí nádobí, však víme) mě většinou dokope někdo jiný. ALE nejsem ignorant, nebo alespoň myslím, že jím nejsem. "Problémy" na věcech neignoruju, možná mi třeba nevadí příliš, tak se s nimi vyrovnám, řeknu si: "Aha, na tom nic nezměním, nebo se mi momentálně nechce, ale jaksi dlouhodobě se mi chce." Nejsem nějaká nafintěná slečna, která vidí vším a každým opovrhuje a odmítá se s něčím takovým špinit ruce. Taky nejsem někdo komu je všechno absolutně jedno. Třeba takoví ti "filmoví učebnicověprototypní puberťáci". Mimochodem všimli jste si, jak představa nás -náctiletých bývá pro filmy určené nám, teenagerům, dost zkreslená? Máte tam většinou hodnou holku, zlou holku, blbečka, pana chytrého/hezkého a protivného ignoranta, co se v závěru polepší, nebo je krutě potresnán všemi. No, tak moje představa o ... veřejném mínění o puberťácích(rozuměj, já si myslím, že většina si myslí) je taková, že si myslí(me), že budeme cool, když nám bude absolutně u, však víme. Ale podle mě, není nikomu nikdy nic tak ukradené, jak to říká. Proč třeba na otázku, co budeš s tímhle dělat, odpovídá většina lidí něčím jako: " Áále, símtě...", proč neřeknou: "Ještě nevím." ? Takže v tomhle odstavečku jsem chtěla říct, že ačkoli jsem lenoch, neznamená to, že jsem ignorant a že si myslím, že "uvnitř" není nikdo stoprocentní ignorant.
Slyšeli jste někdy, že většinu vynálezů vymysleli líní lidé? (Kdyby si pan Fleming pořádně umyl mističky, tak by to bylo blbé, no ne?) Tak to je super potěcha pro lenochy, mohou být vynálezci. Já vím, na vylepšení nápadů a vychytání "much" se spotřebuje dost energie. Ale teď vážně, proč jsme vymysleli písmo? Nechtělo se nám věci pamatovat. Proč jsme vymysleli kolo? Kdo by se s tím krámem tahal. Proč jsme vymysleli auta? Pěšky to dlouho trvá a bolí nás nožičky. Zktrátka se lidé odedávna snažili mít lepší život a snažili si přilepšit si.
Myslím, že celý náš živoot je cestou k lepším životu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 your-s | Web | 4. ledna 2012 v 17:16 | Reagovat

Krásný článek, povedl se ti =)

2 TeeMalis | Web | 5. ledna 2012 v 15:49 | Reagovat

jojo, většina slavných byli... lenoši :-D  sláva lenochům! xD

3 Tramvajka | 5. ledna 2012 v 18:22 | Reagovat

[1]: díky

[2]: áno, lenochům zdar:-D

4 Venduleee | Web | 7. ledna 2012 v 20:38 | Reagovat

Tak to by mě zajímalo, co se to vlastně chystám vynalézt ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama