Míelj

28. prosince 2011 v 20:47 | Tramvajka |  Články
Přesmyčky vážně někdy dovedou poplést, zvlášť mě.

Kdyby se mě někdo zeptal, co si věší lidé na strop, dveře, apod. v období Vánoc a pak se pod ním líbají, tak každý ví, že jmelí, to je přeci jasné jako facka. Mimochodem, já si myslím, že po facce mají oba ... ehm... "účastníci"(fackující a zfackovaný) pocit spíše zmatení a rozčilení a moc jasné jim to asi není. Ale kdybych si já jako náhodný čtenář přečetla nadpis, tak bych si řekla, kdo to na mě cosi zase zkouší, a že se asi musel řídit heslem, proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě.
Pamatuji si, že jsme minulý rok měli jmelí uvázané nad dveřmi do studovny, což byl asi špatný nápad. No řekněte, kolik lidí si myslíte, že se bude líbat přímo uprostřed školy? Mohli to pověsit do nějaké postranní chodby, nějak nenápadně, no ne? Nemluvě o tom, že ty dveře jsou poměrně úzké a líbající se pár by způsobil dopravní zácpu. Ale je mi trochu líto, že příští rok už nebudu chodit na Příční. Ny vyšším budeme nejmladší, budeme chodit o pět minut dříve a já budu moct jezdit pouze tramvají č. 3, která vyjíždí jednou za deset minut. Všechno má svoje výhody a nevýhody, ale někdy si nejsem jistá, jestli ta výhoda není vlastně nevýhoda... Jo, a profesoři si na nás budou zkoušet supertěžké učivo, kterého je superhodně, abychm si už konečně uvědomili, že jsme na gymnáziu a že už nejsme malí, ale studenti.
Doma jmelí nemáme, ale většina lidí asi určitě. Ve stáncích a obchůdcích se prodávalo zlaté, stříbrné nebo to přirozeně zelené. Mně se nejvíc líbí to zlaté, protože je potom takové svátečně vánoční. Zajímalo by mě, kde to jmelí berou. Asi nechodí do lesa a nešplhají po stromech, to by se prodražiloMrkající a skončilo by to zlomeninami, ale zajímalo by mě, jak to pěstují? Jmelí je také jedovaté a dřív(hodně dávno) se používalo jako lék, myslíte, že by se i dnes používali nějaké výtažky z jmelí?
Teď mě napadlo, že by se jmelí mohlo uvázat do tramvají, autobusů nebo trolejbusů. Ještě jsem sice tento zvyk nezkusila(kdoví, jestli někdy...), ale myslím si, že je pěkný. Takový svátečně milý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 olivie | Web | 28. prosince 2011 v 21:24 | Reagovat

Jo... Chvilku mi trvalo než jsem si uvědomila co to Mielj vlastně je :DDDD

2 Venduleee | Web | 28. prosince 2011 v 21:42 | Reagovat

dopravní zácpa ve studovně způsobená jmelím :D  :D  :D

3 Tramvajka | 5. ledna 2012 v 18:24 | Reagovat

[1]: :-)

[2]: jmelí je nebezpečné... 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama